top of page
protestanlogo.png
Agios Konstantinos Kilisesi

Papaz Büyüsü


Papaz büyüsünü kimler yapar? ve Papaz büyüsünü kimler bozar? Bugün internette "Google" arama motoruna "Papaz Büyüsü" yazıp arama yaptırdığım zaman yaklaşık 185.000 (yüzseksenbeşbin) tane sonuç bulduğunu yazdı. Ne kadar şaşırtıcı değil mi? Eminim ki sizler 1-2 hafta ya da 1-2 ay sonra aynı kelimeleri arama motoruna yazarak arama yaptırdığınız zaman belkide 185.000 sonuçtan daha fazlasıyla karşılaşacaksınız.


Ortalıkta o kadar çok “papaz büyüsü yapan”, “papaz büyüsü bozan” sözde kişiler var ki, bu kişiler web siteleri açıp "belirli bir ücret karşılığı" halkımıza sözde hizmet ediyorlar. Ama bu hizmet bedeli kaç lira? 

Gerçekten yardıma ihtiyaç duyan ve bir umut arayan halkımız bunlardan bir sonuç alabiliyor mu? O kişilerin bu işi yapmak için ruhsal yetkileri var mı? 


Bu ve benzeri soruların tek cevabı var; maalesef kaybedilen paranız, umudunuz ve kırılan yüreğiniz.


Lütfen şimdi o kişilere paranızı ve umudunuzu kaptırmadan önce bu yazının devamını da okuyun.


Bu sözde papaz büyüsü yapanların veya daha sözde yüzlerce büyü çeşidi yaptığını iddia edenlerin, önce “HER ŞEY BEDAVA DİYE” davet edip daha sonra “sende şu büyü var ve bu büyüyü bozmak için şu kadar para alırım” diye halkı sömürdüklerini anlamıyor musunuz?

Bu yazıyı yazmamızın tek sebebi zor durumda olan değerli halkımızı; dinle, imanla işi olmayan bu kişilere karşı uyarmak, ayık ve uyanık olmasını sağlamaktır.

İncil'i Şerif, Matta 10: 8 Hastaları iyileştirin, ölüleri diriltin, cüzamlıları* temiz kılın, cinleri kovun. Karşılıksız aldınız, karşılıksız verin.


Tanrı yukarıdaki İncil ayetinde de söylediği gibi bu yardımların KARŞILIKSIZ yapılmasını buyurmuştur. 


Sizin problemlerinizi inancınızı kullanarak belirli bir ücret karşılığı çözeceklerini iddia eden kişiler para kazanmaya çalışan sahtekar kişilerdir, eğer o kadar güçleri ve bilgileri olsa REKLAM VERMEYE, web sitesi açıp para kazanmaya uğraşmazlardı,


Ayrıca bu insanlar bazen öyle mistik şeyler söyleyerek “Adet kanı büyüsü, domuz yağı, kilise mezarlığı” falan diyerek olaya mistik bir hava katmak istemektedirler, çünkü hiçbir ruhsal güçleri olmadığı için insanları inandırmak istiyorlar.


Yaratılmış olan her şeyin Hakimi Tanrı’nın ne işi olur domuz pisliği, kilise mezarlığı veya adet kanı falan ile, Tanrı insanların yüreklerinden çıkan duaya bakar,


Eğer sizde böyle sıkıntı içerisindeyseniz, eğer sizde böyle bir arayış içerisindeyseniz lütfen paranızı ve umudunuzu kaptırmadan önce biraz düşünün ve lütfen Tanrı’nın, Kitab-ı Mukaddes'te bulunan şu ayetlerini okuyun;


Yasanın Tekrarı 18: 10-11 Aranızda oğlunu ya da kızını ateşte kurban eden, falcı, büyücü, muskacı, medyum, ruh çağıran ya da ölülerin ruhlarına danışan kimse olmasın.


2.Krallar 17: 17 Oğullarını, kızlarını ateşte kurban ettiler. Falcılık, büyücülük yaptılar. RAB’bin gözünde kötü olanı yaptılar, kendilerini kötülüğe adayarak O’nu öfkelendirdiler.


Vahiy 22: 15 ..., büyücüler, fuhuş yapanlar, adam öldürenler, putperestler, yalanı sevip hile yapanların hepsi dışarıda kalacaklar.


Bakın, büyücüler’in hepsi lanetlenmiştir, Tanrı o büyücülerin istediğini yapmak bir yana aksine onlara inanan, onlara giden insanları da yargılayacaktır.


Peki diyebilirsiniz ki ne yapabiliriz? 

Tanrı, Kutsal Kitap'ta şöyle der:

İncil'i Şerif, Markos 16: 17-18 "İman edenlerle birlikte görülecek belirtiler şunlardır: Benim adımla cinleri kovacaklar, yeni dillerle konuşacaklar, yılanları elleriyle tutacaklar. Öldürücü bir zehir içseler bile, zarar görmeyecekler. Ellerini hastaların üzerine koyacaklar ve hastalar iyileşecek.”


İncil'i Şerif, Yak.5: 13-16 "İçinizden biri sıkıntıda mı, dua etsin. Sevinçli mi, ilahi söylesin. İçinizden biri hasta mı, kilisenin ihtiyarlarını çağırtsın; Rab'bin adıyla üzerine yağ sürüp onun için dua etsinler. İmanla edilen dua hastayı iyileştirecek ve Rab onu ayağa kaldıracaktır. Eğer hasta günah işlemişse, günahları bağışlanacaktır. Bu nedenle, şifa bulmak için günahlarınızı birbirinize itiraf edin ve birbiriniz için dua edin. Doğru kişinin yalvarışı çok güçlü ve etkilidir."


Yani bu ayetlerin yorumu, eğer sizin bir derdiniz mi var? Tanrı’dan bir isteğiniz mi var “bunun için ilk önce Rabbe dua et, ve eğer istersen bir kilisenin de yetkili görevlisine gidip senin için dua etmesini isteyebilirsin”.


Değerli okuyucumuz bu satırları size Hristiyan bir din adamı olarak yazıyorum, Lütfen umudunuzu, paranızı böyle duygu sömürücülerine kaptırmayın, gerçekten bir sıkıntın var ise gerçek bir din adamına git ve ondan yardım iste, ama dikkat edin Kitab-ı Mukaddes'te Mesih İsa bir emir vermiştir KARŞILIKSIZ ALDINIZ, KARŞILIKSIZ VERİN demiştir, bu isteğinizden dolayı hiç bir kilise, hiç bir din adamı sizden para istemeyecektir.


Lütfen bu büyücülere, Papaz büyüsü bozma adı altında çalışan medyum ve benzerleri gibi duygu sömürüsü yapan kişilere inanmayın ve onlardan uzak durun. Papaz büyüsü yapma ve bozma adını vermelerinin tek sebebi, sizin durumunuzu daha abartılı gösterip sizden daha fazla para almak içindir, lütfen paranızı ve umudunuzu bu gibi art niyetli insanlara kaptırmayın.


Sevgi ve muhabbetle...

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page